36-latek oskarżony o znęcanie się nad rodzicami i kierowanie gróźb podpalenia domu

20.04.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 11 lutego 2015 r. znęcał się psychicznie nad matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, pobiciem i podpaleniem domu, uniemożliwiał spoczynek nocny, wyganiał z domu.

Nadto ustalono, że w tym samym okresie czasu oskarżony znęcał się także nad ojcem, a w dniu 11 lutego 2015 r. naruszył jego nietykalność cielesną przez popchnięcie go i uderzenie pięścią w klatkę piersiową.
 Oskarżony podczas przesłuchań przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia korespondujące ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policji oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego razem z pokrzywdzonymi. Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 
 W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze w 2015 r., do chwili obecnej zarejestrowano 105 spraw z art. 207 par 1 kk- penalizujących przestępstwo znęcania się. /jcz

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x