3 MIESIĄCE ARESZTU DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZNĘCAŁ SIĘ NAD SIOSTRĄ I MATKĄ

17.03.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lipca 2012 r. do 29 listopada 2013 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją siostrą oraz matką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe podczas których szarpał pokrzywdzone, popychał, używał wobec nich słów obelżywych, uderzał ręką w tył głowy matki. 

W okresie od 24 grudnia 2013 r. do 04 lutego 2014 r. w tym samym miejscu znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których szarpał ją za ramiona oraz używał wobec niej słów obelżywych.
W toku przeprowadzonego postępowania matka oskarżonego zeznała, że syn znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podchodzi z zaciśniętymi pięściami oraz groził jej pobiciem.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec oskarżonego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
W Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie w 2013 r. zarejestrowano 194 sprawy, których przedmiotem były przestępstwa określone w art. 207 (znęcanie się psychicznie i fizyczne)./AP

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x