Lubuska Niebieska Tarcza - pomaga

01.07.2014, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

W ostatnim czasie Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze dokonał analizy popularności w Internecie portalu Lubuskiej Niebieskiej Tarczy Wobec Przemocy.

Według dostępnych danych statystycznych, największa poczytność portalu była odnotowana w grudniu 2013 r. i styczniu 2014, czyli w ciągu dwóch pierwszych miesięcy funkcjonowania Niebieskiej Lubuskiej Tarczy. Taka charakterystyka popularności strony internetowej jest dość typowa dla nowo powstających inicjatyw i stanowi odbicie wysokiego zainteresowania odbiorców w momencie startu, które z czasem spada, by utrzymywać się na stałym – średnim poziomie.
W okresie od 1 listopada 2013 do 23 czerwca 2014 r. portal odwiedzono ogółem 31 834 razy.

Największa ilość odbiorców – 84% - pochodziła z Polski, pozostała z innych krajów Europy i USA. Większość z 6 176 użytkowników odwiedzała stronę Tarczy kilkakrotnie.

W ciągu ostatnich trzydziestu dni 707 użytkowników odwiedziło stronę 1887 razy, z czego 81,4% z terenu Polski.

Najczęściej otwierano działy „Aktualności” i „Znajdź pomoc”, zaś w ostatnim miesiącu dało się zauważyć duże zainteresowanie zakładką gorzowskiego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Portal Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy jest portalem doradczym, służącym do zasięgania informacji przez użytkowników oczekujących pomocy w konkretnych sytuacjach życiowych. Stąd można wnioskować, że zainteresowanie zamieszczanymi na stronie treściami będzie pozostawać na stałym poziomie. Nie mniej, zainteresowanie to jest adekwatne do liczby pojawiających się, aktualnych informacji, więc aktywne uczestnictwo w redagowaniu strony przez redaktorów pracujących w gminach i powiatach województwa jest bardzo istotne dla jej poczytności i wiarygodności.

Zachęcamy do dalszej współpracy.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x