ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ( wiek 4 do 6 lat) Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO

18.08.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Zajęcia dla dzieci!!!

"CHRONIMY DZIECI"

ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ( wiek 4 do 6 lat)  NA ZAJĘCIA Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO. Proponowane zajęcia oparte są na scenariuszu Fundacji Dzieci Niczyje.
Zajęcia odbywać się będą podczas 4 spotkań w naszym ośrodku przy ul. Okrzei 39 w Gorzowie Wlkp. w dniach  09.09.15,  16.09.15 oraz  23.09.15  (termin październikowy zostanie podany później)  o godzinie 17:00.
Zapisy do dnia 07.09.2015 pod numerem telefonu 95 7 214 160.

- Celem zajęć jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń oraz rozwijanie umiejętności ochrony w sytuacjach wystąpienia zagrożenia przemocą poprzez:
Kanwą tematów poruszanych podczas zajęć jest akronim GADKI*, którego poszczególne litery wyznaczają zasady, przydatne w edukacji dziecka na tematy związane z ochroną dzieci przed przemocą i wykorzystywaniem:
– emocje. Część ta jest ważna ze względu na użyteczność rozpoznawania i nazywania emocji przez dziecko w procesie identyfikowania sytuacji potencjalnie mu zagrażających.

Zapraszamy!

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x