ZAPROSZENIE do udziału w Powiatowych Forach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

17.10.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundacja „Contra Crimen” zapraszają do udziału w Powiatowych Forach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy ” pod patronatem Wojewody Lubuskiego.

W forach mogą wziąć udział policjanci, pracownicy socjalni, przedstawiciele powiatowych centrów pomocy rodzinie, członkowie zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych, kuratorzy sądowi, pedagodzy szkolni, członkowie gminnych/miejskich komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, pracownicy służby zdrowia, członkowie organizacji pozarządowych z powiatów: gorzowskiego, zielonogórskiego, sulęcińskiego i żagańskiego.

Głównymi celami forów są: rozwój lokalnych systemów przeciwdziałania  przemocy w rodzinie, zdefiniowanie potrzeb oraz barier utrudniających kreowanie skutecznej lokalnej strategii rozwiązywania problemu przemocy w rodzinie, a także wzmocnienie kompetencji uczestników poprzez wymianę doświadczeń oraz „dobrych praktyk” w tym zakresie. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w forum.

            Fora odbędą się dla niżej wymienionych powiatów, w następujących miejscach i terminach:

  • powiat sulęciński – 19 listopada 2014 r., sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Sulęcinie, ul. Lipowa 18a;
  • powiat żagański - 26 listopada 2014 r., sala szkoleniowa Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, ul. Nowogródzka 1;
  • powiat gorzowski - 2 grudnia 2014 r., sala konferencyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10;
  • powiat zielonogórski – 5 grudnia 2014 r., sala kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7.

Fora organizowane są w ramach realizacji Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”, zrealizowane ze środków finansowych Wojewody Lubuskiego.

 Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w jednym  z w/w czterech Forów (proszę podać datę forum) w terminie do 12 listopada  2014 r. pod  adres e-mail: anna.ksiezak-nowak@go.policja.gov.pl  .

 W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o zakwalifikowaniu do udziału w Forum decydować będzie kolejność zgłoszeń. O braku miejsc osoby zostaną poinformowane e-mailem zwrotnym. Brak e-maila zwrotnego będzie świadczył o zakwalifikowaniu do udziału w forum.

 Podczas forum zaplanowano także czas dla przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych na  przedstawienie swoich wniosków
i uwag dotyczących realizacji procedury „Niebieskie Karty”. Osoby, które będą chciały je zaprezentować proszone są o zgłoszenie się na podany wyżej adres e-mail w terminie do 7 listopada 2014 r. 

Program forum znajduje się w zakładce "Dokumenty".

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x