Szkolenia interdyscyplinarne w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

04.11.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi i pedagogami szkolnymi z woj. lubuskiego wzięli udział w szkoleniach interdyscyplinarnych pn. „Doskonalenie form i metod przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. 

Głównym celem szkoleń było ograniczenie zjawiska przemocy w rodzinie w woj. lubuskim oraz rozwój  lokalnych  systemów  na  rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

28 i 29 października 2014 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.odbyły się kolejne dwie edycja szkolenia. Jako pierwszy wystąpił Prokurator Adam Grochola z Prokuratury Rejonowej w Słubicach, który omówił prawa osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie. Natomiast funkcjonowanie zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych w woj. lubuskim podsumowała Anna Obiegło  z Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dalszą część szkoleniawypełniły zajęcia warsztatowe, prowadzone przez specjalistów z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – psychologa i psychoterapeutę. 20 i 22 października 2014 r. odbyły się dwie pierwsze edycje szkolenia. Łącznie przeszkolonych zostało 160 osób. W ankietach ewaluacyjnych uczestnicy pozytywnie ocenili tematykę i sposób przeprowadzenia szkolenia, jako szczególnie cenny podkreślali interdyscyplinarny charakter szkolenia. Szkolenia zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen” w Gorzowie Wlkp. w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”, przy pomocy finansowej Wojewody Lubuskiego. 

Zdjęcia ze szkoleń znajdują się w zakładce Galeria.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x