16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet

29.11.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

25 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, ustanowiony w 1999 roku przez ONZ. Rozpoczął on kampanię 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet, która trwać będzie do 10 grudnia czyli do Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Celem kampanii jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez budowanie świadomości, że przemoc ta stanowi pogwałcenie praw człowieka, a także wzmacnianie lokalnych struktur przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i solidarności kobiet na całym świecie.

Jak co roku, także Policja włącza się w kampanię, podejmując działania chroniące ofiary przemocy. Przez cały okres trwania kampanii z wszelkich informacji można skorzystać kontaktując się z Wydziałem Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp., dzwoniąc pod nr 95 7382550. Dodatkowo, w ramach kampanii w gorzowskiej komendzie przy ul. Wyszyńskiego 122 w dniach 30 listopada (8:00-11:00)  i 1 grudnia (10:00-13:00) osobiście będzie można porozmawiać i uzyskać informacje na temat możliwości skorzystania z pomocy dla osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie. W tych dniach dyżur będą pełnić specjaliści: Pani Anna Sadzik – przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działającego na terenie miasta Gorzów Wlkp. oraz mł. asp. Agata Kądziołka-Świderska – koordynator procedury „Niebieska Karta” przy Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Poniżej zamieszczamy informator dla osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie, wykazy jednostek specjalistycznego poradnictwa, ośrodków interwencji kryzysowej i zespołów interdyscyplinarych.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x