lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

REJESTR JEDNOSTEK POMOCY SPOŁECZNEJ - http://rjps.mpips.gov.pl

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat międzyrzecki Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Aktualności

14.01.2014, dodał: Marzenna Owczarek (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat międzyrzecki)

Rejestr Jednostek Pomocy Społecznej  - sposób na szybkie i skuteczne zlokalizowanie miejsca gdzie czeka na Ciebie pomoc

Rozpoczął działanie Rejestr Jednostek Pomocy Społecznej. Powstał w ramach projektu systemowego "Koordynacja na rzecz aktywnej integracji" realizowanego przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Pełni funkcję ogólnodostępnego rejestru jednostek pomocy społecznej przeznaczonego zarówno dla pracowników jednostek jak i obywateli.

http://rjps.mpips.gov.pl

RJPS zapewnia obywatelowi dostęp do bieżącej informacji o miejscu, gdzie może on uzyskać pomocy w związku z problemami społecznymi. Dla pracowników jednostek pomocy społecznej jest centralnym systemem MPiPS, gdzie mogą udostępnić aktualne dane o swojej jednostce. Na poziomie zarządczym służy kreowaniu polityki społecznej w oparciu o aktualną wiedzę o jednostkach. Ponadto poprzez swoje funkcjonalności zapewnia analitykom dostęp do aktualnych danych statystycznych pochodzących z samego rejestru, ale również z Centralnej Aplikacji Statystycznej (CAS)  i banku danych GUS.

Korzystanie z RJPS jest bezpłatne, zarówno dla osób poszukujących tam informacji, jak i dla jednostek promujących w nim swoje usługi.

W rejestrze przechowywane są takie informacje o jednostce jak: dane teleadresowe, formy udzielanej pomocy i zasady jej przyznawania, elementy struktury organizacyjnej czy fotogaleria.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x