lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

23.02.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

BEZPIECZNIE w ŚWIETLICACH ŚRODOWISKOWYCH GMINY SULĘCIN

W okresie ferii zimowych uczestnicy świetlic środowiskowych w Brzeźnie, Długoszynie, Grochowie, Sulęcinie, Trzebowie, Trzemesznie, Zarzyniu i Żubrowie brali udział w licznych zajęciach artystycznych,  sportowo – rekreacyjnych, konkursach, grach terenowych, zabawach ruchowych i turniejach. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci, sołtysi i Rady Sołeckie wspólnie przygotowali uroczystości, podczas których dzieci zaprezentowały spektakle artystyczne, wręczyły przez siebie wykonane prezenty.

WIĘCEJ

17.12.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Mikołaj w Grochowie

W dniu 6 grudnia  2015 roku w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie odbyły się „Mikołajki”. Głównym organizatorem był sołtys wsi Grochowo Tomasz Terech przy udziale Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz Świetlicy Środowiskowej w Grochowie i Trzemesznie Lub. Przybyły na uroczystość Mikołaj razem z elfami wręczył wszystkim dzieciom bogate paczki. Tradycyjnie dzieci w podziękowaniu za prezenty śpiewały piosenki i recytowały wierszyki.

WIĘCEJ

25.11.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

KONKURS DLA PLACÓWEK WSPARCIA DZIENNEGO "NIE DLA HANDLU LUDŹMI"

Wydział Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego ogłosił w połowie października konkurs artystyczny skierowany m. in. do uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz placówek wsparcia dziennego pod hasłem ”Nie dla handlu ludźmi” .

WIĘCEJ

07.10.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA zapraszają

na: dyżur psychologa dnia 15.10.2015 w godz. 900 - 1500
      dyżur prawnika dnia 23.10. 2015 r. w godz. 1200 - 1800
do: Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, tel.:  95 755 2082
Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Członkom Ich Rodzin udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

24.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem i Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA

Dnia 30.09.2015 w godz. 800-1400
Zapraszają do:
Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, tel.:  95 755 2082
Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Członkom Ich Rodzin udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"Moc jest w nas"

W dniu 05 września 2015 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się impreza edukacyjno – rekreacyjna w ramach projektu pn. „Moc jest w nas” - Lubuskie dzieci przeciw przemocy w rodzinie. Projekt został dofinansowany przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Elżbiety Anny Polak Marszałka Województwa Lubuskiego i otrzymał patronat Radia Zielona Góra.

WIĘCEJ

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"Bezpieczna droga do szkoły"

   W dniu 12 września 2015 roku na terenie Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbył się festyn integracyjny pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach programu dzieci i rodzice uczestniczyli między innymi w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, którzy przedstawili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu pod nieobecność dorosłych oraz w kontakcie z „osobą obcą". Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.  

WIĘCEJ

13.07.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie zaprasza

WIĘCEJ

20.02.2014, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

24.02. - 01.03.2014 r. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Zapraszamy dnia 24 lutego 2014 r. w godzinach od 9,00 do 13,00 do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 9 do skorzystania z oferty bezpłatnego poradnictwa specjalistów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.
Zasadniczym celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Założeniem jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia swojej sprawy.

WIĘCEJ

08.11.2013, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Grupa wsparcia

Grupa wsparcia to spotkania osób doświadczających przemocy domowej, których celem jest:

-zwalczanie bezradności wobec przemocy, dzielenie się wsparciem emocjonalnym, wymiana użytecznych informacji dotyczących sposobów na pokonywanie trudności w wychodzeniu z sytuacji przemocy, budowanie siły, nadziei na obronę przed przemocą i zmianę sytuacji życiowej. 

Osoby zainteresowane utworzeniem i udziałem w grupie wsparcia w Sulęcinie prosimy o kontakt: gkrpa@wp.pl tel. 95 755 5554.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x