lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

19.11.2013, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci

„Bezstresowe wychowanie” czy „silna ręka” – wielu rodziców zadaje sobie to pytanie , jak dobrze wychować dziecko. – Czy klaps to już przemoc? – Co to jest przemoc wobec dziecka? – te pytania warto sobie zadać przy okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, który obchodzony jest we wtorek, 19 listopada oraz z okazji 53 rocznicy Dnia Praw Dziecka, który honorujemy w środę, 20 listopada 2013 r. Te dni mają na celu uświadomienie najmłodszym i dorosłym, że każde Dziecko to Mały Człowiek, który ma swoje uczucia i – tak jak dorosły – posiada swoje prawa.

WIĘCEJ

14.11.2013, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

POMOC POKRZYWDZONYM W RAMACH POZAKARNYCH DZIAŁAŃ PROKURATORA

Każdy kto doznaje przemocy ma prawo do ochrony. Przerwanie przemocy jest podstawowym warunkiem, aby Tobie pomóc.

Jako osoba pokrzywdzona - oprócz żądania wszczęcia postępowania karnego i ukarania sprawcy - możesz  zwrócić się o pomoc do prokuratora:

WIĘCEJ

13.11.2013, dodał: Adam Paszkowski (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat nowosolski)

Bezpłatne dyżury prawnika i psychologa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, że w siedzibie PCPR (ul. Piłsudskiego 65) w 3 sobotę miesiąca, tj.: 16.11 br. i 21.12 br.

odbędą się bezpłatne dyżury

1)    prawnika, w godz. 9-16,
2)    psychologa, w godz. 9-13,

dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym także przemocą domową.

Rejestracja:

tel. 68 4574333 lub w siedzibie PCPR, ul. Piłsudskiego 65, pok. Nr 5 (parter)
pn 7.30 - 15.30, wt-pt 7.00 - 15.00

12.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

SYN BIŁ 84-LETNIĄ MATKĘ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 50-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 12.10.2013 r. w Żarach znęcał się nad 84-letnią matką.

WIĘCEJ

12.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNIEWAŻAŁ, WYZYWAŁ, WYGANIAŁ Z DOMU SWOJĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ ŻONĘ

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 31 maja 2013 r. do października 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Żary znęcał się psychicznie nad schorowaną żoną poprzez ciągłe znieważanie i wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Oskarżony krzyczał na nią i wyganiał z mieszkania, wszczynał bez powodu awantury domowe będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zamykał kobiecie dom od wewnątrz uniemożliwiając w ten sposób wejście pokrzywdzonej do mieszkania, groził pobiciem i pozbawieniem życia, a także często zakłócał spoczynek nocny poprzez budzenie jej w ciągu nocy. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

WIĘCEJ

07.11.2013, dodał: Małgorzata Burzyńska (Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., Miasto Gorzów Wlkp.)

Telefony alarmowe do prokuratur okręgu gorzowskiego dla ofiar przemocy domowej

Telefony alarmowe dla ofiar przemocy domowej dostępne są w godzinach urzędowania Prokuratury, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:15 - 15:15

WIĘCEJ

31.10.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

POPYCHAŁ, SZARPAŁ, WULGARNIE WYZYWAŁ SWOJĄ ŻONĘ I CÓRKĘ

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 59-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresie od stycznia 2010 roku do 17 maja 2013 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką. 

WIĘCEJ

30.10.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Telefony alarmowe do prokuratur okręgu zielonogórskiego dla ofiar przemocy domowej

Telefony alarmowe dla ofiar przemocy domowej dostępne są w godzinach urzędowania Prokuratury, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 07:30 - 15:30

WIĘCEJ

30.10.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

KONFERENCJA "STANDARDY RADY EUROPY DOT. PRZEMOCY WOBEC KOBIET ORAZ PRZEMOCY DOMOWEJ"

Zielona Góra-Warszawa . W dniu 14.10.2013 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się Konferencja "Standardy Rady Europy dot. Przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej" pod patronatem Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Statusu Kobiet i Pracowni Dorobku Prawnego Rady Europy. W jej trakcie Prokurator Okręgowy przedstawił realizowany w okręgu zielonogórskim program Lubuska Niebieska Tarcza - prokuratura przeciw przemocy.

WIĘCEJ

30.10.2013, dodał: Dorota Kołkowska (Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej "Civis Sum", Miasto Zielona Góra)

Biuro Porad Obywatelskich

Biuro Porad Obywatelskich w Zielonej Górze udziela bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x